Untitled

REGULAMIN TURNIEJU KOSZYKÓWKI 4BASKET.PL

1. Mecze rozgrywane są 5 na 5, czas gry 2 x 11min ryczałt na etapie grupowym, następne etapy również 2 x 11min. Ostatnia minuta drugiej połowy każdego meczu czas zatrzymywany jeśli różnica punktów miedzy drużynami wynosi 6 lub mniej. Dogrywka trwa 3 min z zasadą ostatniej minuty j.w. Mecze sędziowane przez licencjonowanych arbitrów, reszta zasad zgodnie z FIBA.
  2. Drużyna może  maksymalnie składać się z 10 zawodników (5 + 5 na zmianę)
  3. Drużyna może wziąć jeden czas 20 sekundowy w każdej połowie meczu. W przypadku dogrywki żadnej z drużyn nie przysługuje czas (nawet jeśli drużyna nie wykorzystała przerwy na żądanie podczas regulaminowego czasu gry).
  4. Zawodnik, który otrzyma przewinienie dyskwalifikujące pauzuje 1 następny mecz. Po otrzymaniu drugiego przewinienia dyskwalifikującego w kolejnych meczach, zawodnik zostaje wykluczony z turnieju.
  5. Drużyny są zobowiązane do posiadania jednolitych koszulek z wyraźnymi numerami, pod rygorem niedopuszczenia do gry
  6. Organizator nie zapewnia piłek na rozgrzewkę
  7. Przerwa między połowami trwa 2 min tylko na etapie pucharowym, rozgrzewka przedmeczowa 3 min.
  8. Limit przewinień osobistych jest skrócony do 4, czyli zawodnik po otrzymaniu czwartego przewinienia zostaje wykluczony z danego meczu
  9. Dany zawodnik może grać tylko w jednej drużynie
  10. Opłata za turniej nie podlega zwrotowi
  11. Po wypełnieniu zgłoszenia, drużyna ma 48h na dokonanie wpłaty wpisowego w wysokości 320 zł za całą drużynę.
  12. Sprawy sporne rozstrzyga organizator, interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora
  13. W turnieju moga brać udział osoby mające nie mniej niż 17 lat. Wspomniane osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyc pisemną zgodę rodziców/opiekunów przed turniejem pod rygorem niedopuszczenia do gry.
  14. Czas oczekiwania na drużynę wynosi maksymalnie 3 min, w przeciwnym wypadku odgwizdany jest walkower.
  15. Zawodnicy składając własnoręczny podpis na papierowym zgłoszeniu oświadczają, iż biorą udział w turnieju na własną odpowiedzialność. Organizator nie zapewnia profesjonalnego zaplecza medycznego.